Stefan Kosiewski * Polnisches Kulturzentrum e.V. * Postfach 800 626 - 65906 Frankfurt
niedziela, 07 lutego 2010
Stefan Kosiewski: Karolek i Emilia
Download this episode (5 min)  

Stan David Ligoń do Mariusza Klonowskiego: Pytam o rocznik, żeby ustalić, od kiedy Pan robi w Görlitz za świra


Drogi Panie Maruszu,

nie pytam, z których Pan jest Klonowskich, bo w Klonie na Kurpiach, co drugi był Mosze, a skupywali jaja od chłopów poustawiani przy drodze na targ do Myszyńca w taki sposób, że im bliżej tym chłopom było już do targu, a żal im się robiło sprzedawać te jaja przy spadającej co krok cenie, tym bardziej ta cena spadała, bo tak nakazywała tajemnicza ręka rynku, Mosze Hantełe (Lewandowski), co te jajka potem kazał na rynku sprzedawać po z góry ustalonej przez siebie, sprawiedliwej cenie.

Pytam o rocznik, żeby ustalić, od kiedy Pan robi w Görlitz za świra, bo mnie wyrzucili w Polsce ze studiów w grudniu 1977 roku za "postawę niegodną studenta PRL", czyli zbieranie podpisów na rzecz demokracji w środowisku studenckim a w marcu 1978 skazali w tym samym Sosnowcu za to samo, czyli za rzekome pobicie milicjanta, więc jak już będę wiedział z którego Pan jest rocznika, to może łatwiej mi będzie sobie wytłumaczyć praprzyczynę chaosu, z którego Pan wyłonił opinię o sobie, przy czym proszę mnie nigdy nie mieszać do żadnych nazistów, nawet do tych, którzy cieszą się dobrą opinią NRD, bo ja mam w BRD od 27 lat azyl polityczny, a nazistą był m.in. Hans Frank, który robił za okupacji w Krakowie za Generalnego Gubernatora, zaś taka Hanna Frank w dalekiej Holandii nie miała o tym zielonego pojęcia, że mogłaby się do tej wspólnoty nazwisk odwoływać, bo była dużo od Hansa młodsza, nie z tego co on rocznika, nie mogła więc siłą rzeczy posiadać tyle samo zaparcia, co ten miał i nie mogła mieć tyle wiedzy, co on miał w pewnych delikatnych obszarach na zażydzonym Kazimierzu, w Krakowie.

Z bezgranicznym pozdrowieniem
Stan David Ligoń, Pracownia Prognoz Politycznych
Frankfurt am Main, den 6.Februar 2010
 http://sowa.mypodcast.com/

P.S. Czy Pan chce dostać azyl polityczny w RP jak jaki Czeczeniec? Czy jako mniejszość polityczna Polska w Polsce zyska Pan więcej dla Narodu Polskiego, niż jako Większość Polska w Polsce? Czy nie należy się liczyć z tym, że wkrótce to samo się jakoś ułoży i Polacy dostaną w Polsce przynajmniej taką samą autonomię jak Palestyńczycy w Palestynie? Wszystko w rękach Boga. Jan Paweł II zatykał przecież jakieś karteczki z życzeniami w żydowską ścianę płaczu, a czy to kto wie, co on tak płakał i zatykał przy tej okazji do Boga Matki swojej, Emilii z Wadowic, z domu Kaczorowska?
http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20100207_0240-595533.mp3

----- Original Message -----
From: Mariusz Klonowski
To: sowa-frankfurt@freenet.de
Sent: Saturday, February 06, 2010 6:19 PM
Subject: pozdrowienia z granicy pl-de. Zgorzelec - Goerlitz.
http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/945

Znam Panska tworczosc od kilku lat, uwazam, ze jest pan po trosze swirem, jak zreszta ja ( omnie w Goerlitz tez krazy opinia, ze jestem polskim wichrzycielem, bialo-czerwonym nazista i wrogiem prawdy historycznej wg. BND) a w wiekszosci czlekiem przenikliwym o duzej wiedzy i odwadze. Niestety jest Pan tez pelen chaosu. Z Panska opinia o herr Wojcickim zgadzam sie w pelni,, zreszta nie tylko z opinia o nim. Pan Wojcicki jest jakims pieprzonym konunkturalista, a juz napewno nie Polakiem. I jako kundel ma reprezentowac polska Polonie w Niemczech? to smieszne i tragiczne zarazem.

Mimo tego, uwazam, ze robi Pan sporo obledow w pracy redakcyjnej i spolecznej. Tak czy siak, pozdrawiam z duza doza sympatii, zazdroszczac samozapaprcia i wiedzy w pewnych delikatnych obszarach.

z granicznymi pozdrowieniami, Mariusz Klonowski (reszte znajdzie Pan w googlach).
http://jung.blox.pl/2010/02/Stan-David-Ligon-do-Mariusza-Klonowskiego-Pytam-o.html
http://sowa.mypodcast.com/201002_archive.html
http://benediktxvi.blox.pl
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
PRZYJACIELE - FREUNDE
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset
Image Hosted by ImageShack.us Add me to your address book
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę

Grab this swicki from eurekster.com