Stefan Kosiewski * Polnisches Kulturzentrum e.V. * Postfach 800 626 - 65906 Frankfurt
środa, 06 grudnia 2006
Gorzkie Miodobranie Kurpowskie: Stanisław Śniadała, mąż wnuczki Kurpia Konstantego; Stefan Burzawa, wnuk Kurpia Konstantego
Od sowa magazyn

http://sowa.blogsource.com/?archive=200608

Pindarowi i Platonowi przysiadały na wargach pszczoły. Te same, które obsiadły na Watykanie plafony bazyliki św. Piotra. Pszczoły, łzy boga Ra, Celtom i Grekom zapewniające nieśmiertelność, święte owady w Koranie.
Stanisław Śniadała, mąż Stanisławy, wnuczki Kurpia Konstantego, najstarszej córki Jana był nauczycielem w Ostrołęce i do ostatnich dni definiował rzeczywistość; miał taką zdolność zamykania swoich wszystkich wypowiedzi w formie całościowej, nie rzucał słów na wiatr. Publikował m.in. w Zeszytach Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika, współtworzył Związek Kurpiów, po 1989 roku nauczał w szkole religii katolickiej. Był wymowny na mądry sposób. Ci, którzy ciepło i z szacunkiem mówili o nim: "Nasz Doktor" od października 2006 roku mają udział w życiu wiecznym zmarłego.
Stefan Burzawa, wnuk Kurpia Konstantego, syn Józefa, najstarszego brata mojej Mamy Stefanii, wymyślił wyjazd do Ameryki i powrót do Myszyńca, w którym wymyślił kochaną Alę z dziećmi i wnukami, Miodobranie Kurpiowskie, Koło Łowieckie KURP. Odwiedzam dziewięćdziesięcioletnią Mamę Stefana, Stefanię. Też Stefan i też urodzony w Wigilię, jak syn Stefana Adam. W czwartek, 9 grudnia Stefan będzie złożony do grobu w Myszyńcu na cmentarzu parafialnym. Gorzkie to moje Miodobranie.
Vergrößern
http://tinyurl.com/y7q6lr
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
PRZYJACIELE - FREUNDE
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset
Image Hosted by ImageShack.us Add me to your address book
Google Groups – wersja beta
Zapisz się do magazyn europejski
E-mail:
Odwiedź tę grupę

Grab this swicki from eurekster.com